Innerlook
Innerlook
Innerlook
Innerlook

Fyzioterapie

CO TO VLASTNĚ JE FYZIOTERAPIE?

Je to zdravotnický obor, zaměřený na prevenci, diagnostiku a terapii poruch funkce pohybového aparátu. 

Pomáhá například s problémy bolestí zad, kloubů, šlach atp., ale může být brán i jako prevence těchto potíží. Tedy je dobré nejen vyhledat fyzioterapeuta při výskytu bolestí pohybového aparátu, ale navštívit jej i pro diagnostiku samotnou, i když vás velké bolesti netíží. 

Čím dříve se totiž o své tělo začnete starat a odhalíte drobné dysbalance, tím více zamezíte pozdějším obtížím. 

Dobrý fyzioterapeut nahlíží na člověka a jeho tělo komplexně, nikdy se neomezuje jen na jedno dané bolestivé místo, protože ví, že funkční poruchy v daném místě mohou vyvolat potíže i na místě vzdálenějším. Tedy pracuje s faktem, že je v těle vše provázané. 
K léčení pohybového aparátu se využívá mnoho metod, které pomohou člověku od bolestí.

A PRO KOHO JE FYZIOTERAPIE URČENÁ? 

 • Mnoho z nás v dnešním uspěchaném světě většinou už nějakou bolestí trpí, v hodně případech je to zapříčiněno sedavým zaměstnáním, takže se hodně lidí nevyhne bolestí zad, nejčastěji ztuhlé šíje či bolesti v bedrech. 
 • Věděli jste, že často může být prapůvod vašich bolestí způsoben psychickou zátěží? A co se stane s vašimi svaly? Stáhnou se a nepracují tak, jak by měly. Tímto vás pak díky ztuhlým svalům krční páteře může bolet hlava. 
 • K uvolnění od stresu je důležité také správné dýchání, kterého se u mě můžete naučit. 
 • Jste vášnivým sportovcem nebo si jdete občas zaběhat nebo zacvičit a potřebujete po zátěži pomoc se zregenerovat? Tak to jste tu správně.
 • Je také vhodná pro ty, kteří se rozhodli, že půjdou cestou zdravého životního stylu a budou fyzioterapii brát jako prevenci

„Zdraví těla i duše jsou jako květina, když o ni nepečuješ, usychá.“

JAK TO BUDE VŠECHNO PROBÍHAT?

Rozhodli jste se, že jdete do toho a zkusíte fyzioterapii a nevíte co vás u mě čeká? 

 • Nejdříve se společně budeme snažit přijít na kloub vašemu problému – provedeme diagnostiku pohybového aparátu,
 • dalším bodem bude správně zvolená a pro vás vhodná terapie,
 • sestavím vám cviky na doma,
 • a jako poslední bod vám poradím v oblasti ergonomie pracovního prostředí (znamená vhodné uspořádání a rozvrhnutí pracovního nábytku, nástrojů v optimální vzdálenosti, tak aby vám vyhovovala a pomohla vám od bolesti při dlouhém sezení).

„Cvičení dodává odvahu a udržuje silnou mysl.“

Marcus Tullius Cicer

NA JAKÉ METODY SE KE MNĚ MŮŽETE TĚŠIT?

V praxi využívám metody, aby byly pro vás jako šité na míru. Propojuji zkušenosti z fyzioterapie, jógy a tradiční čínské medicíny. Mým celoživotním posláním je pomáhat lidem. 

METODY:

Snažím se propojovat různé metody a aplikovat na každém klientovi tak, aby to bylo co nejlepší pro něj. Používám například kombinaci DNS konceptu, s jógovými cvičeními, metody Ludmily Mojžíšové, Školy pánevního dna, Senzomotorické stimulace, Dornovy metody, Proprioceptivní neuromuskulární facilitace, Terapii triggerpointů a v neposlední řadě mobilizační techniky a techniky měkkých tkání, uvolnění fascií, kineziotaping a mnoho dalších.

A KDE JSEM SVOJE ZNALOSTI A DOVEDNOSTI ZÍSKALA?

 • Vystudovala jsem magisterské studium fyzioterapie na Fakultě zdravotnických věd univerzity Palackého v Olomouci,
 • absolvovala jsem zahraniční stáže v předních fakultních nemocnicích v Belgii a Německu, kde jsem se zúčastnila i postgraduální stáže a pracovala na soukromé klinice v Lipsku, 
 • nyní působím v Praze, pravidelně se dále vzdělávám a účastním se dalších kurzů a školení a učím se nové metody,
 • zabývám se zejména ambulantní fyzioterapií, denně se setkávám s nejrůznějšími diagnózami, od bolesti zad, poúrazových stavů, patní ostruhy až po skoliózy či vadné držení u dětí. Záběr mám široký, neznamená to však, že mé služby jsou méně kvalitní,
 • také jsem lektorkou skupinové i individuální jógy a aktivně studuji na škole Tradiční čínské medicíny.

NA JAKÉ ADRESE SE NACHÁZÍM?

 • Centrum Loreto : Štorchova 1555/5, 180 00 Praha 8-Libeň. (zastávka tramvaje Libeňský most, možnost parkování přímo před objektem – nejsou zóny).

KOLIK TO BUDE STÁT?

Ceník najdete zde.

Recenze