Innerlook
Innerlook
Innerlook
Innerlook

Fyzioterapie

Fyzioterapie zdravotnický obor, zaměřený na prevenci, diagnostiku a terapii poruch funkce pohybového aparátu.  Pomáhá například s problémy bolestí zad, kloubů, šlach atp., ale může být brán i jako prevence těchto potíží. Tedy je dobré nejen vyhledat fyzioterapeuta při výskytu bolestí pohybového aparátu, ale navštívit jej i pro diagnostiku samotnou, i když vás velké bolesti netíží.  Čím dříve se totiž o své tělo začnete starat a odhalíte drobné dysbalance, tím více zamezíte pozdějším obtížím.  Dobrý fyzioterapeut nahlíží na člověka a jeho tělo komplexně, nikdy se neomezuje jen na jedno dané bolestivé místo, protože ví, že funkční poruchy v daném místě mohou vyvolat potíže i na místě vzdálenějším. Tedy pracuje s faktem, že je v těle vše provázané. 
K léčení pohybového aparátu se využívá mnoho metod, které pomohou člověku od bolestí.

PRO KOHO JE FYZIOTERAPIE URČENÁ? 

 • Mnoho z nás v dnešním uspěchaném světě většinou už nějakou bolestí trpí, v hodně případech je to zapříčiněno sedavým zaměstnáním, takže se hodně lidí nevyhne bolestí zad, nejčastěji ztuhlé šíje či bolesti v bedrech. 
 • Věděli jste, že často může být prapůvod vašich bolestí způsoben psychickou zátěží? A co se stane s vašimi svaly? Stáhnou se a nepracují tak, jak by měly. Tímto vás pak díky ztuhlým svalům krční páteře může bolet hlava. 
 • K uvolnění od stresu je důležité také správné dýchání, kterého se u mě můžete naučit. 
 • Jste vášnivým sportovcem nebo si jdete občas zaběhat nebo zacvičit a potřebujete po zátěži pomoc se zregenerovat? Tak to jste tu správně.
 • Je také vhodná pro ty, kteří se rozhodli, že půjdou cestou zdravého životního stylu a budou fyzioterapii brát jako prevenci

Více informací

FYZIOTERAPIE – MÉ SPECIALIZACE:

Terapie pánevního dna

V rámci fyzioterapie se dá léčit i dysfunkce pánevního dna. Mnoho žen netuší, že rehabilitace pánevního dna není ani náročná, ani bolestivá, a díky zkušenostem fyzioterapeuta, který se specializuje na toto téma, může být komfortní a velmi efektivní. Věnujte tedy svému pánevnímu dnu stejnou pozornost jako jiným svalům a zbavte se inkontinence i bolestí natrvalo.

Více informací

Terapie v těhotenství a po porodu

Protože se v těhotenství výrazně mění těžiště a mění se tedy i postavení pánve a páteře a uvolňují se vazy, které pak hůře drží jednotlivé segmenty těla pohromadě, často se pak objeví pohybové obtíže, kterými jste předtím netrpěli a jsou pro nás nové. Je dobré tyto potíže co nejdříve řešit se zkušeným fyzioterapeutem, který se na tuto problematiku specializuje.

Více informací

Kondiční fyzioterapie

Kondiční fyzioterapie je vhodná pro lidi, kteří hodně sportují. Ať už děláte jakýkoliv sport závodně nebo chodíte do fitka, je vhodné občas zkonzultovat své cvičení s fyzioterapeutem a předejít tak obtížím do budoucna nebo, když již potíže máte, je zmírnit a zamezit tak dalšímu nevhodnému přetěžování.

Více informací

„Zdraví těla i duše jsou jako květina, když o ni nepečuješ, usychá.“

JAK TO BUDE VŠECHNO PROBÍHAT?

Rozhodli jste se, že jdete do toho a zkusíte fyzioterapii a nevíte co vás u mě čeká? 

 • Nejdříve se společně budeme snažit přijít na kloub vašemu problému – provedeme diagnostiku pohybového aparátu,
 • dalším bodem bude správně zvolená a pro vás vhodná terapie,
 • sestavím vám cviky na doma,
 • a jako poslední bod vám poradím v oblasti ergonomie pracovního prostředí (znamená vhodné uspořádání a rozvrhnutí pracovního nábytku, nástrojů v optimální vzdálenosti, tak aby vám vyhovovala a pomohla vám od bolesti při dlouhém sezení).

„Cvičení dodává odvahu a udržuje silnou mysl.“

Marcus Tullius Cicer

JAKÉ METODY VYUŽÍVÁM?

V praxi využívám metody, aby byly pro vás jako šité na míru. Propojuji zkušenosti z fyzioterapie, jógy a tradiční čínské medicíny. Mým celoživotním posláním je pomáhat lidem. 

Snažím se propojovat různé metody a aplikovat na každém klientovi tak, aby to bylo co nejlepší pro něj. Používám například kombinaci DNS konceptu, s jógovými cvičeními, metody Ludmily Mojžíšové, Školy pánevního dna, Senzomotorické stimulace, Dornovy metody, Proprioceptivní neuromuskulární facilitace, Terapii triggerpointů a v neposlední řadě mobilizační techniky a techniky měkkých tkání, uvolnění fascií, kineziotaping a mnoho dalších.

A KDE JSEM SVOJE ZNALOSTI A DOVEDNOSTI ZÍSKALA?

 • Vystudovala jsem magisterské studium fyzioterapie na Fakultě zdravotnických věd univerzity Palackého v Olomouci,
 • absolvovala jsem zahraniční stáže v předních fakultních nemocnicích v Belgii a Německu, kde jsem se zúčastnila i postgraduální stáže a pracovala na soukromé klinice v Lipsku, 
 • nyní působím v Praze, pravidelně se dále vzdělávám a účastním se dalších kurzů a školení a učím se nové metody,
 • zabývám se zejména ambulantní fyzioterapií, denně se setkávám s nejrůznějšími diagnózami, od bolesti zad, poúrazových stavů, patní ostruhy až po skoliózy či vadné držení u dětí. Záběr mám široký, neznamená to však, že mé služby jsou méně kvalitní,
 • také jsem lektorkou skupinové i individuální jógy a aktivně studuji na škole Tradiční čínské medicíny.

NA JAKÉ ADRESE SE NACHÁZÍM?

 • Yoga Karlín, Březinova 13, Praha 8 – Karlín
 • Louňovice (u Říčan)

Více info zde.

KOLIK TO BUDE STÁT?

Ceník najdete zde.

Recenze