Innerlook
Innerlook
Innerlook
Innerlook

Pánevní dno

Pánevní dno je často skloňované téma, opředené bohužel i mnohými mýty. Jisté je, že zdravé pánevní dno nám pomáhá povzbudit naši ženskou vitalitu a podporuje naše celkové zdraví. Je potřeba mu dávat pozornost a umět s ním pracovat. Věnujme svému ženskému zdraví potřebnou péči, bohatě se nám odmění. Pamatujte vždy, že léčba je možná, prevence je ale vždy snažší a lepší. 😉

NABÍZÍM:

JAKÉ METODY VYUŽÍVÁM?

V praxi propojuji více metod. Propojuji zkušenosti z fyzioterapie, jógy, tradiční čínské medicíny a psychosomatiky. Pomáhám ženám, aby nalezly zpět své ženské zdraví a jejich pánevní dno bylo zdravé a pružné, jak má být. 

Používám například kombinaci DNS konceptu, s jógovými cvičeními, metody Ludmily Mojžíšové, Školy pánevního dna, fyzioterapie pánevního dna a těhotných & po porodu podle Mgr. Havlíčkové a Mgr. Špringerové, Ph.D. V neposlední řadě mobilizační techniky a techniky měkkých tkání, uvolnění fascií, kineziotaping a mnoho dalších.

KDE JSEM SVOJE ZNALOSTI A DOVEDNOSTI ZÍSKALA?

  • Vystudovala jsem magisterské studium fyzioterapie na Fakultě zdravotnických věd univerzity Palackého v Olomouci,
  • absolvovala jsem zahraniční stáže v předních fakultních nemocnicích v Belgii a Německu, kde jsem se zúčastnila i postgraduální stáže a pracovala na soukromé klinice v Lipsku, 
  • absolvovala jsem nespočet specializačních kurzů zaměřených na fyzioterapii pánevního dna, těhotných a po porodu, ale také kurzy nefyzioterapeutické, zaměřené více na psychosomatiku, bioenergetiku, a Tradiční čínskou medicínu.
  • nyní působím v Praze, pravidelně se dále vzdělávám a účastním se dalších kurzů a školení a učím se nové metody,
  • také jsem lektorkou skupinové i individuální jógy a praktikantka Tradiční čínské medicíny.

INDIVIDUÁLNÍ TERAPIE PÁNEVNÍHO DNA, TERAPIE V TĚHOTENSTVÍ, PO PORODU

Terapie pánevního dna

V rámci fyzioterapie se dá léčit i dysfunkce pánevního dna. Mnoho žen netuší, jak moc je fyzioterapie pánevního dna důležitá a prospěšná pro celé tělo. Není ani náročná, ani bolestivá, a díky zkušenostem fyzioterapeuta, který se specializuje na toto téma, může být komfortní a velmi efektivní. Věnujte tedy svému pánevnímu dnu stejnou pozornost jako jiným svalům a zbavte se dysfunkcí pánevního dna (inkontinence i bolesti, ale nejen to!) natrvalo. V nejideálnějším případě je dobré pracovat (správně!) se svým pánevním dnem i když, žádné potíže v tuto chvíli nemáte. Jako prevence. Léčba je možná, prevence je snazší. Takže začněte již dnes!

Více informací

Terapie v těhotenství a po porodu

Velmi důležitá a mnohdy opomíjená je fyzioterapie v těhotenství a po porodu. Těhotensví a porod může být pro tělo ženy velkou záteží. Při těhotenství dojde ke změně držení těla a většinou se při něm podpoří svalové nerovnováhy, porod oslabuje pánevní dno a s tímto žena musí nosit dítě, které je těžší a těžší. Mohou se objevit velké bolesti zad a nejen to. Zaměříme se tedy na obnovení svalové rovnováhy, cílenou aktivaci potřebných svalů a protažení a relaxaci, těch svalových skupin, které jsou potřeba uvolnit. Připravíme vaše tělo na následující zátěž s nošením dítěte a budeme pracovat na prevenci dalších možných obtíží.

Více informací

KURZY

Pojďme objevit možnosti vašeho pánevního dna. Dát mu dostatečnou pozornost, umět ho správně aktivovat, pečovat o něj. Zdravé pánevní dno nám pomůže povzbudit naši ženskou vitalitu a podporuje naše celkové zdraví. Pracovat s ním můžete jak preventivně, tak i v případě jakýchkoliv obtíží. Kurzy jsou na toto ideální variantou. Nabídnou vám totiž ucelený přístup, jak se této tématice pověnovat, a to opravdu do hloubky a ze všech možných směrů. Každý si zde najde, to co mu vyhovuje a co zrovna potřebuje. Věřte, že vaše pánevní dno se vám bohatě odmění.  Kurzy vypisuji vždy 1 x na podzim a 1 x na jaře.

od 16.03.2024 10:00 – 12:00
do 06.04.2024 10:00 – 12:00

WORKSHOPY

Úspěšný workshop, kterého se již zůčastnilo plno žen a otevřelo se možnostem, jak pracovat se svým pánevním dnem. Zjistíte, jak začít vnímat své pánevní dno, jak ho aktivovat a uvolňovat. Dozvíte se také jak je propojena správná funkce pánevního dna s dechem, posturou a psychosomatikou. Také si řekneme čemu se vyvarovat. Ukážeme si oblasti, v kterých se dále můžete rozvíjet, a pokud budete chtít toto téma odkrýt do hloubky, můžete dále pokračovat v uceleném kurzu pánevního dna, který pořádám vždy jednou za půl roku. Workshop na téma Zdravé pánevní dno pořádám vždy 1 x na podzim a 1 x na jaře.

POBYTY PRO ŽENY

Organizuji víkendové pobyty pro ženy zaměřené na pánevní dno, jógu, meditaci, relaxaci a ženskou bylinnou napářku. Nechybí také principy z fyzioterapie, tradiční čínské medicíny a vždy si povídáme a rozebíráme různá témata z psychosomatiky. To vše ve spojení s přírodou, relaxem mimo město, kvalitním zdravým jídlem, saunou, masážemi a vždy ve skvělé podporující ženské společnosti.