Innerlook
Innerlook
Innerlook
Innerlook

Jóga a jak jí vidím já

V dnešní době začíná být jóga oblíbenou volnočasovou aktivitou. Stále více lidí navštěvuje lekce, začínají se otevírat nová studia a celkové povědomí o józe se zvyšuje. Je to dobré znamení, že se sebou lidé chtějí pracovat. Nesmírně mě těší vidět tuto transformaci.

Může to ale také znamenat to, že jsou na lidi kladeny stále větší nároky a tím narůstá stres. Začínají vnímat, že je toho všeho někdy „až nad hlavu“ a občas i pozorují, že se u nich díky narůstajícímu stresu začínají objevovat častěji nemoci či pocity vyčerpání.

Nemusí to být zrovna váš případ, ale je úžasné, že jste s jógou začali. Ať už je to z jakéhokoliv důvodu.

Jóga není jen volnočasová aktivita, kde se můžete socializovat a užívat si skvělou atmosféru okolo vás. Je to především čas, který věnujete sami sobě. Čas, kdy nejen v pozici šavásany či při dechových cvičeních, ale i při jednotlivých ásanách, plně relaxujete svoje tělo a mysl.

Stalo se vám někdy, že jste odcházeli z lekce a měli blažený úsměv na tváři? Že jste vycházeli ze studia plní energie, více vyrovnaní a s pocitem, že je vše krásné? Že jste vnímali mnohem více detaily kolem sebe? Pokud ano, tak vám gratuluji, dosáhli jste přesně toho, co vám jóga může přinést.

Toto je pro mě jóga. Spojení sama se sebou, harmonizace, poznávání vnitřního já a cítění bezpodmínečné lásky ke světu.

Je jedno, zda jste s jógou začali například díky snaze více se hýbat, kvůli bolestem zad, potřebě více relaxovat nebo naopak nabudit, či za jiným účelem. Všechny důvody, se kterými jste k józe přišli, jsou správné. Jsou to vaše důvody, které vám pomohou cítit se lépe sami se sebou, se svým tělem a okolním světem.

Jste na správné cestě. Setrvejte na ní. Užívejte si tuto skvělou jógovou jízdu a objevování všeho nového, co s ní přijde 😊.

Zpět

Nejnovější příspěvky

5. 4. 2021
Bolest hlavy
Bolest hlavy trápí často většinu z nás. Přemýšleli jste někdy nad příčinou těchto bolestí? Nebo jste si vzali prášek, dělali jste jakoby nic a doufali, že to přestane? Častý důvod bolestí hlavy je od krční páteře. ...
7. 11. 2020
Zima, lockdown a naše zdraví
Blíží se nám zima. Jak na toto roční období pohlíží Tradiční čínská medicína a co nám pomůže, abychom se cítili dobře a posílili svoji  imunitu? Zvláště v tomto období Covid epidemie je důležité o sebe ...
2. 11. 2020
Kosmetická guasha – zázračná technika pro svěží vzhled
Obličejová guasha (nebo také Gua-Sha, či česky Kváša) je masážní technika s rychle viditelným efektem zeštíhlení, vyhlazení, prokrvení a projasnění pleti obličeje. Guasha se používá zejména v Tradiční čínské medicíně jako diagnostická i terapeutická metoda, kterou lze, ...
7. 9. 2020
Podzim z hlediska Tradiční čínské medicíny
Léto nám pomalu končí a přichází podzim.  Jak na toto období hledí Tradiční čínská medicína a co bychom si z toho měli vzít? Podzim je obdobím, kdy se dny pomalu krátí, přichází chladný vzduch a ...